X 39 B

8. května 2017 v 17:26 | Thyronx

Experimentální bezpilotní vesmírný letoun americké armády X-39B přistál v neděli 7.5.2017 na Kennedyho vesmírném středisku NASA na Mysu Canaveral. Letoun dokončil utajenou misi s označením OTV-4, která trvala téměř dva roky, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americké letectvo US Air Force.
Během právě ukončené mise vojáci testovali technologie pro pokročilou navigaci, autonomní řízení stroje, jeho automatický návrat a přistání, systémy tepelné ochrany včetně opakovaně použitelné izolace. Vesmírný letoun postavila firma Boeing podle návrhu NASA a odstartoval v květnu 2015 s pomocí rakety Atlas 5, kterou vyrobily společně firmy Boeing a Lockheed Martin.
Srovnávání se sovětským Buranem které otiskla ostudná redakce tisku iDnes je poněkud imbecilní...Buran opravdu a zcela zničený přistál také bez posádky ale to je vše co mají s tímto moderním úrpstředkem společného. Něco takového jak píše iDnes, že X 39B přistává jako Buran z r. 1988 je přinejmenším úsměvné. Autoři článku ČTK a Kužník jsou toho naprostým příkladem. Úpadek toho tisku je prostě denně transparentní. A ocenění práce mnoha Američanů v českém tisku za posledních 20 let? Kde žijete český čtenáři?
Podíbejte se tedy aspoň na několik obrázků z vyšších technologií než jsou ty sovětské.
Takto vypadal Buran uskladněný v dubnu 2002,
a takto ten samý Buran o měsíc později. a žádný písálek z iDnesu nebo ČTK na tom nic nezmění..
X39B po přistání po splnění úkolu - projektu OTV4.
Toto je původní návrh od NASA na X37 a dnešní X39A a B.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vic Vic | 14. května 2017 v 19:40 | Reagovat

jeden přiblblý novinář iDnesu přirovnával minulý týden X39B k sovětskému Buranu. Ano i to se dostane na MF Dnes do novin.

2 maro maro | 19. října 2017 v 22:14 | Reagovat

Thyronxi, víš co je to raketový motor s uzavřeným cyklem? Vysoce efektivní raketový motor, který Američani nikdy neuměli. Je jím třeba ruský motor RD 180, které Američani kupují v Rusku po 20 milionech dolarů za kousek pro svoje rakety Atlas. A víš, kdy Rusové tuto technologii zvládli? V 60. letech minulého stletí, když vyvíjeli motory pro měsíční raketu N1. Ve stejné době vznikla kosmická loď Sojuz. Rusům se tedy investice do programu letu na Měsíc dost vyplatily. Těží z nich dodnes.
Mimochodem, američtí inženýři považovali tuto technologii motorů za nezvládnutelnou.
Tohle se ti bude líbit:
https://www.youtube.com/watch?v=TMbl_ofF3AM

3 Ave Já Ave Já | 16. února 2018 v 9:40 | Reagovat

Hele Kvasíku, proč si stále hraješ na to, že žiješ v USA? Seš obyčejný doochodce z Mostu z bytu 1+KK, tak nás nekrm, že jsi někdy byl v USA dědku!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama