Turistický průvodce Českem v USA,

7. listopadu 2016 v 4:23 | Thyronx

Česko je nepatrná země, spíš větší údolí, ležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat.
Je to významný člen světového společenství, i když ne tak významný, jak si myslí. Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, ktré nejsou důležité a pro obchod nevýznamné.

Historie.

Česko je velmi stará země s mnoha historickými poklady jako je Karlův most,
Karlovo náměstí, Karlovy Vary (dnes ruské) a Karlštejn. V západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. I když si Češi myslí, že jsou moderní národ, téměř nepoužívají klimatizaci, mouchy jsou všude součástí života v bytech i v menších restauracích.

Američan tam těžko narazí na slušnou restauraci. K roztrpčení amerických
návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam nemálo lidí, kteří promluví špatnou angličtinou se silným dialektem, když z toho budou něco mít.

Lidé.

Česko má jen tolik obyvatel, jako tři obvody New Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je značně přelidněné. Minimálně každých 7 mil tam potkáte vesnici. Z deseti milionů lidí jich 9 a půl milionů kouří mebo pije alkoholické nápoje. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou posedlí sexem a nemají ponětí o disciplíně. Většina věřících Čechů jsou křesťané, i když byste to podle jejich chování neřekli. Věřících je v Čechách ne mnoho a jsou starší 70ti let. V Čechách je mnoho komunisticky smýšlejících lidí ve všech věkových skupinách.

Bezpečnost.

Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi. Návštěvníci si ale musí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí. Češi tradičně kapitulují bez průtahů. Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své osobní věci jako peněženku, mobil, auto, nebo cokoliv co lze zpeněžit.

Původ

Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany,jiní za potomky Keltů. Pak tam je skupina která mluví úplně jiným jazykem, ale tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je víc na východě. Nejznámějšími Čechy v Americe byli DubCzech, Koudyš (tenis) Hashek (hockey) and Hejvl (first democratic prezident). Toho dnes národ nenávidí, protože jim vzal jistoty zaručené komunisty.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama