Detroit jak ho v Čechách vidět nesmíte

14. prosince 2014 v 19:01 | Thyronx |  Zajimavosti z USA

2014 Renaissance_Center,_Detroit,_Michigan z Winsoru (Canada)


Pozvánka na 2012 Autosalón v Detroitu hned vedle hokejové arény COBO - domovem NHL Red Wings.


Ford Fields Stadion v Detroitu v r. 2006 při pořádání šampionátu Super Bowl.


Stadion zevnitř (Lions Detroit)


Známá socha Spirit of Detroit
Nechal ji postavit první černoššský starosta města Coleman Young.


Píše se rok 1910 a ve Fordu se právě mění šichty. Ford jak známo postavil vůbec první linku na automobily a v té době to byly známé Ford T.


Píše se rok 1942 a toto je provoz na známé Woodward Avenue která vede ze středu města až na okraj Detroitu na 8.míli.
V t= době vyráběly automobilky vesměs válečnou techniku - to je tanky a hlavně letadla. Většina šla na export do SSSR a Británie, něco dozbrojovalo narychlo americkou armádu.
Zabrané Fordovy závody v Evropě pochopitelně vyráběly pro Hitlera.


Je rok 1973 a vagóny na nákladních nádražích expedují vyrobené automobily všech 3 automobilek po celé USA.
Konkurence v té době nebyla v podstatě žádná a kvalita vypadala podle toho. Nicméně po letech a v těžké konkurenci Jzaponců, se dnes vyrábí ve stejné nebo lepší kvalitě než vzor: Toyota. Nejprodávanějším vozidlem je už po více než 20 let, Ford řady F. Nemá konkurenta a v Americe a Kanadě je stále víc oblíben.


Detroit downtown.

Střed města Greektown s obchody i obchodními středisky, restauracemi, jedním z několika kasin,


Noční pohled na město

Hoover Avenue Detroit

Wayne State University Detroit MIUniversity of Detroit


Roční hrubý příjem na hlavu v Detroitu má velké rozpětí.
Od méně než 6,600 do více než 100,000 US dollarů. Plat jaký jsem měl i já - tedy dost nad 100,000


Rasové rozložení obyvatelstva v Metro Detroit.
Ta vodorovná hranice mezi modrou částí Detroitu a na sever suburbans, je v podstatě 8.míle
Tam končí Detroit.
Modrá barva označuje Afro-Američany a červená bělochy. V Detroitu na velmi malém území je také menšina Hispanics.
Tedy latino-američany. Rád jsem ta zajížděl cestou do práce z dálnice I-94. Pravda bydlel jsem daleko na severu asi 50kM od Detroitu. Přesto k němu mám osobní city a slabost na tamější rasový "colorit". To je něco co se nedá popsat ale musí se vidět. Zažít.


Pohled z kanadského Windsoru.
Windsor je myslím nejjižnější město Kanady, bývá vděčným místem kam jezdí Američané po jednom z mostů nebo tunelem přes hranici za zábavou, restauracemi, obchody, nebo do kasina.


Hotel Cadillac prošel rekonstrukcí v r. 2008


Detroitské fondy Hedges jdou na odbyt tak rychle, že je na ně čekací doba ve frontě.


Divadlo FOX je na Woodward Ave. Balet, inscenace, opery i operety světových autorů i interpretů..


Detroit


Veřejná knihovna


MGM Kasino


Jak soupal a klesal počet obyvatelstva Detroit. Města založeného francouzskými kolonisty kdysi dávno..
V roce 1950 tedy v letech s bílou populací a rozmachem automobilového průmyslu ve městě... byl max počet obyvatelstva. Pak se města spontánně odevzdávala do rukou menšin a kriminalita doslova vyhnala všechno činorodé do okolních suburbans kde dnes žije nepoměrně víc obyvatelstva, kde je zaměstnanost, kde jsou automobilky a jiný průmysl pracující hlavně pro ně, kde jsou obrovské obchodní domy a zábavní střediska, kde pulzuje život ve dne i v noci.

Ano, Detroit se vylidnil, není tam práce, a nastoupila vysoká kriminalita. To vyhnalo lidi pryč. Ne však daleko. Dnes prácechtiví Detroiťané jezdí skoro zadarmo MHD za prací právě tam. V Detroitu funguje měěstská doprava, i doprava do satelitních měst, funguje peoplemover - takový hromadný prostředek jezdící po vysuté koleji po středu města (bez řidiče nebo jiné obsluhy)..


Historické čtvrti Detroitu
West Canfield St


Záběr z rozlehlé tržnice Eastern Market v Detroitu


Grand Boulevard Detroit


Autobusák na Rose Parks..


Část fontány na ostrově Belle Island, kde se jezdila Formule 1 kdysi.. To je hezké místo.


Sídlo banky Comerica


Kostel svaté Anny

a rychle na vděčné téma českého tisku - srdce Čech zaplesá.

ne, ty trosky jsou opuštěné. V nich nežije nikdo a ke zbourání jsou třeba minimálně dvě desítky tisíc dolarů.
Město nemá na ty tisíce opuštěných domů srovnat se zemí. Kriminálníci tyto trosky používají k páchání kriminality a hrozí i požáry. Do té doby než si to město dokáže uklidit tu bude vděčné místo pro evropské a české novináře, kteří vám předvádějí jak mizerně se Američané mají, jaký je jejich neutěšený stav a že si mají vážit toho co jim rozkradly všechny jejich předešlé vlády s jejich lobbisty.
Budiž pochválen ex starosta Bing (podnikatel a majitel byznysu) za to. že nechal opravit a položit nový asfalt na většině ulic a uliček Detroitu, za parádní historické veřejné osvětlení ve městě.. a za další záslužné činy - pravda za peníze z Fedu. Město vypadá mnohem lépe než před lety a že ho znám 30 let.Opuštěná část jakési automobilky která dnes vyrábí zcela jinde.. takových je ve městě několik. Jednou to spadne. Tyhle části města erodují a zaroste to býlím.
Vznikají nová města, rozrůstají se okolo. Sterling Heights, Madison Heights, Chesterrfield, Mt. Clemens. a desítky dalších kde se pracuje buď přímo v automobilkách které PROSPERUJÍ ať se to českým novinářům líbí nebo ne. Mají prodejnost a prodej automobilů opět stoupá na nová rekordní čísla. V Čechách se o tom psát nesmí a pokud nejsou jiné negativní zprávy z USA, byť i jen z okresního tisku, raději se nepíše. Český čtenář by stejně nevěřil. A o to přece jde.Bývalý starosta Dave Bing (také drobný ale prosperující podnikatel) který vládl Detroitu od roku 2009 do r. 2013 bohužel zlodějskému vedení města, které s většiny skončilo v kriminálech, je můj favorit. Byl fajn


Nového starostu Mike Duggana neznám. Nemohu napsat nic. Žiji již 3 roky zde na Floridě a zdejší legislativa a úroveň všeho dokola včetně zdravotnictví je na úrovni opic. Ten stát je opravdu asi jeden z posledních co byl připojen k USA a nese si svoji jistou primitivitu sebou od jeho vzniku.
Nicméně počasí nám přeje, sluníčko řádí 300 dní v roce, teploty vyšší ale v noci dokáže i mrznout v lednu.. a důchod s jakým bych byl v Čechách asi hodně ve vatě. Však jsem se na něj namakal.

Jako obyčejný elektrikář jsem jako stovka ostatních kolegů v práci bral jedno školení za druhým, hodně učení (v anglině) z mnohaset stránkových biblí. s praxí přímo v laboratkoři, na linkách.
Programování robotů, robotiky a automatizace, není až tak náročné když jeden logicky myslí.
Roboty Kuka, Fanuc, ABB nebo Kawasaki a programování s RS Logix 5000, PLC 5 nebo 3, Slick, .. a pořád nové technologie, wireless Ethernet ovládající celou výrobu na linkách, nikdo nemá představu co robot dokáže a jak skvěle nahradí práci člověka. Ať už svařuje laserem, obloukem nebo bodově, ať už lakuje a stříká barvu, nanáší speciální tmely, nebo jen přenášší díly.. to byla náročná práce. Na můj dobrovolný odchod do důchodu jsem dostal odstupné 100,000 dolarů. To byl skoro můj jeden roční lat.

Dnes si nestěžuju. Do Čech doporučuju pracovat ve Škodovce. Učit se a být na úrovni. Ovšem ti co studují mají vyšší cíle. Já měl na konci 9.třídy čtyřku z matematiky - v pololetí trojku. Ne nebyl jsem študent. Spíš blb a Švejk.
Detroit je moje láska.

A na závěr vlajka státu Michigan

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mauro mauro | 17. prosince 2014 v 1:19 | Reagovat

Jo, Detroit je tvoje láska a proto bydlíš v placaté bažině na Floridě. Tohle si přečti. Tihle lidi nejsou rozežraní automobiloví odboráři se super pojištěním jako jsi byl ty:
http://finance.yahoo.com/news/uninsured-under-aca-millions-americans-cant-afford-coverage-201854260.html

2 mauro mauro | 17. prosince 2014 v 1:21 | Reagovat

[1]:Jo a projdi si i tu diskusi s 3000 příspěvků. Je hodně zajímavá.

3 mauro mauro | 17. prosince 2014 v 1:37 | Reagovat

Ale s tou osvětou o Americe se nemusíš moc namáhat. V době Google Street View si tam každý může prorázovat New York, San Francisco, nebo ten tvůj špinavý Detroit jak se mu zlíbí. Občas se takhle na pár hodin "projdu". Ale než ten Detroit, to radši opravdu to Frisco u moře a nebo ještě radši do Evropy třeba do Říma nebo hezkejch německejch měst. Jó street view je věc. I tu tvou Floridu si člověk hnedle proleze. A tyse zase můžeš projít po docela dobře nasnímaných českých městech a městečkách. Ve street view jsou třeba i některé zahrady kolem hradů a zámků. Docela fajn teď v té zimě. A pro tebe taky, kouknout se jak vypadá normální pořádný listnatý strom, kterej na spálené Floridě fakt neuvidíš. Vót těchnika ...

4 mauro mauro | 17. prosince 2014 v 21:00 | Reagovat
5 Jirka Jirka | E-mail | 18. prosince 2014 v 22:03 | Reagovat

[2]:Milý Maure... proč tolik zbytečné záště a jízlivosti? .. :o))
Je vidět, že si vůbec nepochopil podstatu o čem je řeč!
A odkazy na sociální problémy nemakačenků či organizačně neschopných lidí není problém vyhledat v USA stejně tak jako v kterémkoliv státě... Věřím tomu, že bys takových odkazů dokázal chrlit stovky i u nás či kdekoliv v Evropě.. (natož v Asii) Zkus třeba problémy sociálního zajištění chudiny v Řecku, Španělsku, Bulharsku,
nebo ještě větší problémy někde na Ukrajině nebo v Rusku .. nedejbože v Číně.. ale chápu.. to Vás soudruhy až tak nezajímá.:-)  
Ale hledat a pak rozdávat odkazy na problémy v USA, to žereš, že jo?! ... to tě baví!... :o)
No a ohledně těch "zajímavých diskusí" ..  sice si dal odkaz na velice zajímavou diskusi..
ale pro změnu ti můžu doporučit navštívit diskusi na Novinkách Seznamu pod nějakým článkem
o našich důchodech, platech a kupní síle obyvatel .. .
No a jaká by asi byla veřejná diskuse o platech a kupní síle za vlády komančů před 25ti lety..
a ceně, kterou jsme museli zaplatit za tvz. "bezplatnou péči" a " sociální jistoty"...  
to si myslím že by komančové nevydejchali a okamžitě diskutéry pozavírali a takovou veřejnou diskusi zakázali! :-D

6 mauro mauro | 20. prosince 2014 v 0:57 | Reagovat

[5]:No Jirko. Ta moje reakce je samozřejmě přesně odpovídající "akci" tedy přihlouplému povýšeneckému tónu pana emigranta, pro kterého je všechno české jen takové malé, hloupé, k ničemu. A tenhle pan emigrant tak nevidí jen to "komoušské", ale prostě všechno. Vždyť si přečtěte všechny ty jeho příspěvky. Je to srandista. Ale jo, je mírně frustrován, že k němu, který "udělal díru do světa", my malí Evropané nevzhlížíme, a tak jsou právě jeho příspěvky plné záště a jízlivosti ke všemu českému a taky evropskému. Občas ho můžete vídat na "ihned.cz" s hodně "duchaplnými" výlevy.

Však i tenhle "jeho" Detroit je toho důkazem. Pro něj je totiž i český tisk jen dalším podporovatelem antiamerických nálad. Fakt netuším, jak na to přišel, ale to je prostě thyronx.

7 Jirka Jirka | 23. prosince 2014 v 1:45 | Reagovat

Maure, mě fakt nepřipadá, že by autor, tj. "pan emigrant" měl povýšenecký tón.. :-D
Ani se mi nezdá, že by mu prostě všechno české vadilo... vadí mu spíše všechno komoušské a jasně to dává najevo.
Tobě ta jeho ostrá protibolševická rétorika asi leze krkem... a tak ses postavil proti němu.. a vadí ti cokoliv, co autor napíše. Je to vidět (jak si pomalu pročítám více článků) téměř ze všech tvých komentářů, co si panu autorovi na jeho stránkách zanechal... Zatím jsem ale nečetl všechno, tak snad doufám, že se pletu a že natrefím i u tebe na něco pozitivního! .. Měj se! ;-)

8 mauro mauro | 30. prosince 2014 v 20:35 | Reagovat

[7]:No je fakt, že moc pozitivního na něm neshledávám. Je fakt, že je v té antibolševické rétorice přímo ujetý. To chápu. Ale i ve všem antievropském a antidborářském (podle něj levičáckém). Přitom on sám byl v americké fabrice zas jen další dělňas u pásu, kterému právě odbory vydupaly dobrý plat a odměny.
A je fakt, že jsem docela alergický na ty kecy, jak komouši všechno rozkradli. To vždycky tyhle "drsné pravičáky" odkážu na moc hezkou aplikaci, kde si můžou na mapách porovnat, jak neskutečně žebrácké bylo Československo ještě za první republiky a co se postavilo za komoušů. Snad kromě Baťova Zlína, kterej stejně Němci rozbombardovali všechny ty fabriky vyrostly čtyřnásobně. Však si najděte své město a porovnejte si historii ještě z padesátých let s tím co je tu dnes (Tu trochu, co se postavila po roce 1989 určitě dokážete ve svém městě odečíst). Jsou to moc hezké letecké mapy:
http://kontaminace.cenia.cz/

9 mauro mauro | 30. prosince 2014 v 21:02 | Reagovat

[8]: Oprava: Zlín samozřejmě nerozbombardovali Němci ale Američani 20.listopadu 1944.

10 Kocurstvo Kocurstvo | E-mail | 7. února 2015 v 12:53 | Reagovat

Sakra chlape, co to má být, ten článek? Proč to píšeš v takovém hloupém duchu. (mimochodem jsem velký fanda Deteoitu Lions a celkově mi je Detroit nesmírně sympatický). Nechápu tvou nenávist vůči Evropě a jejím noviniřům. Spíše nenáviď americké vydřiduchy a rádoby podnikatel, kteří zavřeli továrny po celých USA, přesunuli je do zemí s levnou pracovní silou (Mexiko, Bangladéš atd) a teď USA trpí. Má mizivou výrobu a ve službách se všichni neuživí. A pak to dopadne tak, že tak krásné a skvělé město skončí v troskách a je z něho de facto město duchů. Bráníš ho zbytečně, podívej se na youtube, jak o něm referujou rezidenti... Neprůstřelné skla v Pizza Hut, jet na benzínku v noci je problém apod. Takhle končí ten americký sen, když ho ovládne mamon.... bohužel

11 Thyronx zase lze Thyronx zase lze | 20. července 2015 v 18:36 | Reagovat

To co se Thyronx snazi predvadet je z obdobi zasle slavy Detroitu, kdy lide v automobilovem prumyslu (jako Thyronx) byli preplaceni za jejich praci a meli neskutecne benefity, ktere dnes vypadaji jak z rise pohadek.  Davno tomu ... tady je soucasny Detroit ... jak ho Thyronx nesmi nebo nechce videt (starecka demence?):

1) https://www.youtube.com/watch?v=1hhJ_49leBw&feature=player_embedded

2) https://www.youtube.com/watch?v=gRwJQXCyE38

Plus mnoho dalsich videi z dnesniho ghost-town Detroitu na YouTube.

12 viagra_samples viagra_samples | E-mail | Web | 3. února 2017 v 9:42 | Reagovat
13 in in | E-mail | Web | 8. února 2017 v 7:37 | Reagovat
14 illness_family illness_family | E-mail | Web | 9. února 2017 v 18:34 | Reagovat
15 cialis cialis | E-mail | Web | 31. března 2017 v 20:09 | Reagovat
16 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 23:39 | Reagovat
17 10mg 10mg | E-mail | Web | 20. dubna 2017 v 5:47 | Reagovat
18 CialisSeire CialisSeire | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 22:49 | Reagovat

cheapest price on real cialis

      <a href=http://cialisforsalenrx.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cialisforsalenrx.com/">generic cialis</a>

    cheapest price on real cialis

19 shipping shipping | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 8:43 | Reagovat
20 PolkaSeire PolkaSeire | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 3:01 | Reagovat

cialis brevetto

      <a href=http://cialisuperactivenpx.com/>cialis</a>

    <a href="http://cialisuperactivenpx.com/">cialis</a>

    open this order cialis

21 AndySeire AndySeire | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 16:57 | Reagovat

where to buy buy viagra

      <a href=http://onlineviagravzx.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://onlineviagravzx.com/">cheap viagra online</a>

    viagra lo mismo es el que

22 AndySeire AndySeire | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 3:54 | Reagovat

buy sildenafil viagra online

      <a href=http://onlineviagravzx.com/>viagra</a>

    <a href="http://onlineviagravzx.com/">online viagra</a>

    online viagra chennai

23 AlexeySeire AlexeySeire | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:03 | Reagovat

cialis generika aus holland

      <a href=http://onlinecialiszrx.com/>cialis online</a>

    <a href="http://onlinecialiszrx.com/">cialis generic</a>

    cialis walgreens

24 AlexeySeire AlexeySeire | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 20:27 | Reagovat

brand cialis to buy online

      <a href=http://onlinecialiszrx.com/>cialis generic</a>

    <a href="http://onlinecialiszrx.com/">cialis without prescription</a>

    brand cialis to buy online

25 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 1. května 2017 v 13:15 | Reagovat

i recommend viagra soft tabs

      http://viagrasaleznp.com/ - viagra generic

    <a href="http://viagrasaleznp.com/">viagra cheap</a>

    viagrasklep online com pl

26 GavrilaSeire GavrilaSeire | E-mail | Web | 4. května 2017 v 12:28 | Reagovat

can you order cialis on line

      http://canadacialisnvz.com/ - buy canadian cialis

    <a href="http://canadacialisnvz.com/">canadian cialis</a>

    cialis en jovenes

27 PillsSeire PillsSeire | E-mail | Web | 6. května 2017 v 1:03 | Reagovat

click now online order cialis

      <a href=http://genericialistdl.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://genericialistdl.com/">tadalafil generic cialis</a>

    como funciona el cialis

28 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 7. května 2017 v 13:58 | Reagovat

rv loans california

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>advance payday loans</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">advance payday loans</a>

    how easy is it to get a 2000 dollar loan

29 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 8. května 2017 v 19:25 | Reagovat

payday loans oak creek

      http://fastloanstgz.com/ - cash advance loans

    <a href="http://fastloanstgz.com/">payday loans online no credit check instant approval</a>

    cash loan installment payments

30 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 11. května 2017 v 5:01 | Reagovat

try it reliable cialis online

      <a href=http://cialisonlinevmz.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinevmz.com/">cialis buy</a>

    chewable cialis wholesale

31 BlackSeire BlackSeire | E-mail | Web | 13. května 2017 v 2:54 | Reagovat

cash advance in 78705

      http://paydaybestloan.com/ - bad credit personal loans

    <a href="http://paydaybestloan.com/">cash loans</a>

    pay off bills faster

32 DavidSeire DavidSeire | E-mail | Web | 14. května 2017 v 5:16 | Reagovat

cialis ou viagra hypertension

      http://viagrabuytoday.com/ - generic viagra

    <a href="http://viagrabuytoday.com/">viagra</a>

    generic viagra sale usa.

33 WilbbugFromb WilbbugFromb | E-mail | Web | 16. května 2017 v 13:29 | Reagovat

Viagra Online Cheap Ampicillin Amoxicillin Dosage Kamagra How Long Does It Last Zithromax Rash Toddler  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Levitra Prix Au Maroc Cheap Drugs

34 AndreySeire AndreySeire | E-mail | Web | 18. května 2017 v 20:37 | Reagovat

cialis 10mg online,

http://buycialisvjonline.com/ - cheap cialis

<a href="http://buycialisvjonline.com/">cheap cialis</a>

cialis para mujeres venta

35 MilesSeire MilesSeire | E-mail | Web | 19. května 2017 v 20:28 | Reagovat

viagra pills in hyd medicals

      http://viagraonlinezx.com/ -  buy viagra online

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> buy viagra online</a>

    viagra pfizer vs generic

36 AnnieSeire AnnieSeire | E-mail | Web | 21. května 2017 v 5:36 | Reagovat

viagra information

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra generic</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra online</a>

    viagra sales in sa.

37 AnnieSeire AnnieSeire | E-mail | Web | 21. května 2017 v 17:13 | Reagovat

we choice women viagra

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra cheap</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">online viagra</a>

    generic name for viagra cialis

38 MilesSeire MilesSeire | E-mail | Web | 21. května 2017 v 22:43 | Reagovat

directions for viagra usage

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> generic viagra</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/">viagra</a>

    receta viagra madri

39 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 30. května 2017 v 5:08 | Reagovat

cialis compra

      http://cheapxcialis.com/ - cialis for sale

    <a href="http://cheapxcialis.com/">buy cialis online</a>

    compra cialis senza ricetta

40 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 31. května 2017 v 4:48 | Reagovat

cialis tadalafil buy online

      http://cheapxcialis.com/ - generic cialis

    <a href="http://cheapxcialis.com/">cialis generic</a>

    usefull link best place cialis

41 CoreSeire CoreSeire | E-mail | Web | 7. června 2017 v 15:40 | Reagovat

cialis 5 mg online

      http://buyacialisonline.com/ - generic cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">cheap cialis</a>

    wow look it price of cialis

42 CoreSeire CoreSeire | E-mail | Web | 7. června 2017 v 16:44 | Reagovat

cialis nz prix

      http://buyacialisonline.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">generic cialis</a>

    how can i buy cialis online

43 CoreSeire CoreSeire | E-mail | Web | 8. června 2017 v 21:03 | Reagovat

generic cialis pills e20

      http://buyacialisonline.com/ - cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">cialis 10mg</a>

    price list of cialis

44 OnroSeire OnroSeire | E-mail | Web | 8. června 2017 v 23:32 | Reagovat

cialis drogen

      http://buycialisyionline.com/ - cheap cialis

    <a href="http://buycialisyionline.com/">cheap cialis online</a>

    cialis buy australia.

45 MoisesSeire MoisesSeire | E-mail | Web | 10. června 2017 v 23:57 | Reagovat

costo cialis farmaci

      http://buycialistonline.com/ - buy cheap cialis

    <a href="http://buycialistonline.com/">cialis</a>

    black pharmacy cialis sale for

46 Iren1eFub Iren1eFub | E-mail | Web | 12. června 2017 v 5:49 | Reagovat

<a href="http://canadianpharmforyou.com/">canada cialis</a>  http://canadianpharmforyou.com/ - canadian pharmacy cialis 20mg
cialis purchase in canada

47 robinerKix robinerKix | E-mail | Web | 30. června 2017 v 0:30 | Reagovat

cheap car insurance for young drivers <a href="http://autoinsurancesusa.com/">state farm insurance login</a> cheap auto insurance in ohio <a href=http://autoinsurancesusa.com/>allstate insurance quote</a>

auto insurance discounters

48 SteveAcari SteveAcari | E-mail | Web | 22. července 2017 v 0:49 | Reagovat

cialis from canadian online pharmacy <a href="http://canadaviagravccialis.com/">cialis generic to canada</a> generic viagra canadian can you buy cialis from canada <a href=http://canadaviagravccialis.com/>cialis over the counter canada</a>
viagra in canada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama