Novodobé fronty v Čechách

10. září 2013 v 17:42 | Thyronx |  Zajimavosti z Cech
Nechce se tomu ani věřit, ale tyto záběry byly pořízeny v sobotu 13.7. t.r. v Napajedlích u pošty. A to prosím nebyla fronta na banány či pomeranče, ale na naše české brambory, okurky a meruňky. Taková situace se tu opakuje i 3x do měsíce, jednou fronty na jablka, jindy na chlazené maso či živou drůbež.Kam nás to ten kapitalistický systém dovedl? Já jsem takovou frontu neviděl ani za totáče! Hlavně, že můžeme vycestovat… ale až si nakoupíme (brambory z Maroka, jablka kilo za 70,- Kč) tak konečně se probudíme. Jen aby!
To nás tím kapitalizmem jenom straší komunisti (říkal Venda Havel)…nebojte se nezaměstnanosti, žádná nebude, skončí fronty na potraviny, které budou kvalitní. Nebýt naší vyspělé hygieny tak nás kamarádi z EU zásobují takovými, které by ani prasata nežrala. Divím se že poslední "otroci" ještě vyrábějí tak kvalitní potraviny i když by je slavná EU nejraději zlikvidovala, aby mohli co nejvíce šmejdů k nám dovést. Slavné naše vlády mají největší podíl na likvidaci zemědělství, které nám záviděla před 20léty celá Evropa. Zanedlouho budeme začínat jako po válce, ale s dluhy ,které budou splácet i naše pravnoučata, jen tak dál, ale jak dlouho???????

napsal jeden z mých přátel.

Můj názor:
Tak jsem si tak vybavil že právě mi odtud z Floridy odjela zpět do Čech návštěva příbuzných a já nemohl nejak pochopit, co obdivují ve zdejších obchodech (mimo jiné) na ovoci které je stále stejné v zimě nebo v létě..
jahody, ostružiny, maliny, broskve, třešně, melouny cukrové i vodní,... de faccto po celý rok za přístupné ceny.
Projeli celou Floridu včetně mnoha parků až po Key West, užili si sluníčka a tepla a napakovaní vyrazili včera zpět domů. Benzín je stál polovičku co v Evropě, naposledy se pořádně najedli na letišti v T.J.Fridays (nevím proč oblíbené) a už asi vyprávějí nedůvěřivým posluchačům.
Roztočili hodně přes 120,000 Kč. Ony ty parky okolo Orlanda nejsou za symbolické ceny, ale značkové oblečení je za skoro stejnou cenu jako to z obchodů jako je Kohls, Target, K-mart nebo Walmart...Marshalls, nebo třeba T.J.Maxx. Nakupovali i v Outletech v St.Augustine, pršli mnoho pláží s pískem jak sníh na zálivu nebo i na Atlantiku, kde sněhobílý není. Vyspali se ve více i méně skvělých hotelích (semtam i s českou obsluhou) proletěli se nad Key Westem ve 150 metrové výši a zážitků a fotografií mají spoustu.
Návrat do Čech? Po jejich vyprávění, to je proti zdravému rozumu. Obávám se, že ve všech oblastech. Věřím ale, že i 3 měsíce by se vydržet v Čechách dalo. Lidi tam jsou na sebe hnusní. Bezohlední. Národ dostává úplně jiný obraz než míval.
Thyronx 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mauro mauro | 31. října 2014 v 16:05 | Reagovat

Ale věřím Thyronxi, že i tobě se na těch fotkách něco líbí. Hned na první, vidíš ty kola? Dobrá projížďka. V Americe můžeš zapomenout. Druhá fotka, ty nádherné košaté listnáče. Na Floridě taky totálně bez šance něco takového standardně potkávat. Třetí fotka: barevné řadové domy, vícepatrové, různé styly. To na Floridě jen univerzální přízemní různě béžová "šeď". Čtvrtá fotka, vše dohromady: pěkné staré domy, pořádná listnatá alej, chodníky, kola. Na tohle všechno můžeš ty jen z dálky koukat. Ale ta fronta je fakt dobrá. Ale to je proto, že to prodává farmář přímo z náklaďáku asi za super ceny a za hodinu už tam nebude.

2 fluidic fluidic | Web | 20. června 2015 v 17:41 | Reagovat

pujcky online brno 8-O

3 R R | 3. ledna 2016 v 10:52 | Reagovat

s

4 Roman Roman | 3. ledna 2016 v 11:25 | Reagovat

Tak jsem si tak vybavil že právě mi odtud z Floridy odjela zpět do Čech návštěva příbuzných a já nemohl nejak pochopit, co obdivují ve zdejších obchodech (mimo jiné) na ovoci které je stále stejné v zimě nebo v létě..

Nevím, kdy jste byl naposled v ČR, ale mohu Vás ujistit, že zdejší obchody jsou také po celý rok plné exotického ovoce a nejrůznější zeleniny. Problém je pouze v tom, že chuti domácího rajčete ze zahrádky se chuť rajčete španělského, marockého či holandského nikdy nevyrovná. To co v supermarketu vypadá jako rajče chutná úplně stejně jako to, co vypadá jako jahoda ve vedlejším regále.

PS. Ty meruňky pravděpodobně pochází od tuzemských pěstitelů, kteří nemají šanci dostat svoje produkty do místních sítí super-hyper-marketů. Navíc se u nás ovoce zatím běžně zavařuje. Cena meruněk z toho náklaďáku byla možná o polovinu nižší než cena meruněk vedle v obchodě. Nemluvě o tom, že byly chutnější a méně napěchované nejrůznější chemií. Ono je sakra rozdíl v nákladech, když to ovoce vezete přes moře a pak ještě přes půl Evropy nebo když ho vezete jenom nějakých 100 kilometrů. A je také rozdíl v tom, jak moc musíte ošetřit ovoce, které natrháte a obratem prodáte a ovoce, které cestuje přes půl světa a pak se musí ještě v obchodě hodně dlouho tvářit jako právě utržené. Asi jste v ČR dlouho nebyl a nevíte jak to tady vypadá. Nenechte si známými valit bulíky na nos. Jestli si oni nehráli na chudáky, jenom proto, aby využili Vaší pohostinnosti a touhy se předvést.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama