Naše "sídliště"

16. března 2013 v 19:48 | Thyronx

Křížkem označený je náš dům.několik snímků z našeho řekněme sídliště. Podobné snímky Vám vaše média asi neukazují a přesto patří mezi ty normální které obývaji v 99% američtí důchodci jako já. Bydlí tu se mnou na stejné ulici i slovenská rodina, naši přátelé, a je tu na Floridě slunečné a většinou letní počasí. Na sídlišti v systému uliček které jsou zakončeny jakýmsi kruhem (circle) je skoro absolutní ticho. Nějaký provoz je až na hlavních výpadovkách vzdálených několik mil.

Domy jsou stavěné na betonové desce ze které vedou ve všech rozích železné pruty směrem nahoru do betonového věnce okolo celéhop domu. Dům musí vydržet vichr i něco nad 200km/h Už víc než deset let se zde na Floridě nesmí stavět jinak a nebo jen ze "sádrokartonu" jak se v Čechách traduje. Železné pruty ve všech rozích jsou svařeny dole i nahoře a zality betonem. Obvodové zdivo se staví z tvárnic. Na Floridě se zásadně nebudují sklepy. Pádných důvodů je několik. Florida má zem pískovou. Písek je bílý jemný a v něm a pod ním je pórovitý kámen zvaný "lime stone". Prosakováním dešťové vody se tento kámen narušuje, a může se propadnout terén do vytvořené "sink hole". Stává se velmi zřídka, ale stává se. Dům lze připojistit za nevelký peníz i na tuto možnost. Mnoho mých sousedů i já máme na pozemku vrtané studny. Používáme je na zalévání trávníků a jiných rostlin namísto pitné vody která (jak brzy poznáte i vy) není nijak laciná.

Na sídlišti (Sugar Mill Woods) platí jisté předpisy, zákazy a doporučení. Nesmí se tu stavět domy s mírou pod 200 metrů čtverečných, musí být schváleny úřadem pro naše sídliště jež zaměstnává 2 ženy, nesmí se stavět ploty, ohrady, kůlny, každá změna ve vizáži domu musí být schválena (barva domu, výměna oken, výmšna střešní krytiny,..
stavba speciálních antén a stožáru v mém případě, a další.


třeba to někdy dopíšu..........
naše ulice je Livingstone Daisy Ct
naše město je Homosassa
náš stát je Florida a
směrovací číslo nebo-li ZIP Code, je 34446
USA.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mauro mauro | 31. října 2014 v 15:24 | Reagovat

Jo, dobrá díra. Ksakru, kde je nějakej chodník, nebo aspoň cyklostezka? Kopeček, rybník, řeka? Dá se z toho vysušenýho močálu někam vyběhnout a nepotkat jen stejný baráky a vyschlej les? Je možný se jít vykoupat do nějakého akvaparku a nemuset kvůli tomu cestovat 100 kilometrů? Na nejbližší použitelnou pláž to máte tak 50 kilometrů, nebo ještě dál? Jo, jasně, máte bazének, jen pro sebe. Celých 5 metrů, hmm tak to je teda "super" plavání. Z té neskutečné placky široko daleko by mě fakt hráblo. V Čechách tenhle bezobzorovej svět naštěstí nehrozí.

2 "Skvele" misto na doziti? "Skvele" misto na doziti? | 20. července 2015 v 21:44 | Reagovat

No vyhrabat se z toho vaseho sidliste trva skoro 10 minut a k nejblizsimu kramku a Subway je to 15-20 minut jizdy autem.  V tom brouzdalisti za barakem udelate 2 tempa a narazite do druhe zdi, takze pro plavani naprosto nevyuzitelne.  Maximalne se tak ochladit pres leto, protoze z klimatizovaneho vnitrku nelze kvulu obrovskemu vedru a vysoke vlhkosti vzduch vystrcit nos 6 mesicu v roce ... lide mohou venku sportovat (chodit nebo behat) pouze pres "zimu".  Zbyva tedy zajet do klimatizovaneho fitka, ale to bude opet zazivny vylet autem.  Nejblizsi spinava plaz 50 kilaku daleko, nejake vetsi obchodaky a moznost nakoupit slusnejsi (bio) potraviny skoro 1.5 hodiny autem do Tampy.  Ani cena za barak neni nic mimoradneho, tech 215 000 dolaru, za ktere jste to v roce 2011 koupil, je na levne Floride vcelku prumer.  Holt vysusena bazina, kde bylo postaveno "satelitni sidliste" vzdalene desitky minut od civilizace v miste obyvalelnem 6 mesicu v roce ... no pokud toto povazujete za skvele misto na doziti ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama