Čichám čichám prasečinu...

16. srpna 2012 v 18:51 | Daphne Jackson Reagan |  Zajimavosti z Cech
Motto: Kdo zlu neodporuje, sám se ho zúčastňuje… Kdejaký český politik se cítí být uražen, ale podle mě se nestalo nic jiného, než že se jim konečně začalo účinně nastavovat zrcadlo…

Kontrolní otázka vy šmejdi - jaká rozeznáváme prasata?Prase za prvé: (lat. sus strofa f. domestica, jinak také prase domácí), domestikovaný savec vyšlechtěný z prasete divokého, často chovaný pro své chutné maso.
Prase za druhé: (lat. porcum politicus publicus, jinak také prase politicky veřejné), savec vyskytující se spíše v mužském pohlaví, nemající schopnost rozmnožování - noví jedinci vznikají rozsáhlou proměnou z člověka, obvykle známého pro svou schopnost dlouho hovořit, aniž by cokoli sdělil.


Mluvíme-li o prvním případu, ničeho se bát nemusíte. Toto zvíře je ryze neškodné a velmi užitečné. Obyčejní smrtelníci ho mají rádi zejména kvůli chutným jelítkům, jitrničkám, tlačence či ovárku, a z jeho kruponku se šijí velmi elegantní botky, kabelky, či sáčka.
Takový trošku jiný odvárek je ale případ druhý. Dá se říct, že tyto dva druhy jsou jako jakýsi koaliční oheň, ten první je dobrý sluha, ten druhý špatný pán.


Prase politicus publicus škodí lidem. Lže, krade, podvádí, dělá že nevidí, neslyší, všechno sežere a jen velmi nerado se dělí, pokud vůbec kdy. Aby nás lépe ovládalo a vysávalo zřídilo si za tím účelem několik stran. Často je střídá a tím nás záměrně mate.
Podíváme-li se však na prasata druhu politicus publicus blíže, zjistíme, že sami mezi sebou ku podivu udržují velmi vřelé vztahy. Rádi si prstíkem ukazují, že jsou jedničky, častují se žertovnými přirovnáními, dohazují si různé kšeftíky a nezřídka se i přátelsky poplácají po tváři.


Co se týče potravy, můžeme je též přirovnat k poslušným ptáčkům - zejména ke strakám. Rádi z krmítka sezobou veškeré zrní, které do něj bylo pracně nasypáno, a ještě k tomu chtějí další nášup. Co se týče povahy, jsou navíc velmi kolegiální, takže když mají sněm vždy jeden hovoří a druzí taktně spí, aby nerušili. Milé děti, vezměte si z nich příklad!
Varování! Dostanete-li se s tímto prasetem do styku vy (a to i virtuálního), nemáte téměř žádnou možnost se jeho osobě s typicky prasečím až svinským chováním bránit. Nepomůže nic, ani časté a velmi rozsáhlé protestní pochody, petice či tvrdé demonstrace na veřejně známých místech. Prase publicus politikus si z ničeho nic nedělá a v konečné fázi, kdy zdánlivě nemá úniku, jen vylíná, či obroste jinou srstí a škodí dál.


Na závěr ještě uvedu, že popsaný druh veřejného politického prasete se za svou náročnou službu na pracovním bojišti nechává velmi slušně odměňovat, protože sami uznejte:
Co může být náročnějšího než každodenní vzdorování našemu nelidskému a nevysvětlitelnému chování, kdy vytrvale slídíme po jeho zlodějnách, milenkách a koňských spolupracovnicích, nebo dokonce požadujeme právo, slušnost, spravedlnost a plnění volebních slibů…


… TAK UŽ TO SAKRA POCHOPME!
Daphne Jackson Reagan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama