Z časopisu ABC, rok 1960

18. srpna 2009 v 18:36 | Thyronx |  Cechy pred rokem 1989
Z časopisu ABC, rok 1960:
Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, (~1990) vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru.

To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně (USA vyrábí současně asi 90 milionů tun), hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd.

To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět.

Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě! V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, i vy ostatní. Našel jsi nesprávnost? Budeš se do nového světa teprve probouzet? Jistě znáš odpověď: Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat.

I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích. Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marcus67 Marcus67 | 31. října 2014 v 7:35 | Reagovat

To nic není. To představa, že by Američané realizovali své dny z padesátých let, tak už je jich většina na Marsu. A důchodci všichni. :-D http://en.wikipedia.org/wiki/Manned_mission_to_Mars

2 Jirka Jirka | 19. prosince 2014 v 12:39 | Reagovat

[1]:Marcus67.. neblbni, nelži a drž se radši faktů!.. :-?
Faktem je, že Amíci neříkali nic o tom,
že budou za třicet let bude většina na Marsu, oproti tomu komančové nás
svými utopickými nereálnými sny o předběhnutí západu krmili opravdu často.
A dalším faktem je, že USA je mezi desítkou nejvyspělých zemí..
a naproti tomu bolševický Sovětský svaz už vůbec neexistuje
Rubl se zhroutil a i v současnosti to s ekonomikou Ruska vypadá bledě.. :-D

3 Vic Vic | E-mail | 14. května 2017 v 20:05 | Reagovat

hehehehe copak dráždím vás?
A oč si myslíte že je váš tisk lepší dnes v té hentej demokracii? ČTK už bojuje proti všemu americkému 65 let v řadě. Tam se tu dobu nevyměnil ani 100 letý vrátmý :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama