Miliardar Warren Buffet

18. března 2009 v 17:16 | Thyronx |  Ekonomika
V televizi CNBC proběhl hodinový rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa, který mimo jiné věnoval 31 miliard USD na charitu. (Jako snad kazdy bohatsi az bohaty Amik)

Své první akcie koupil v 11 letech, dnes lituje, že začal tak pozdě!
"Tenkrát bylo vše podstatně levnější než dnes.

Povzbuďte své děti, aby investovaly už dnes."

Když mu bylo 14, koupil si malou farmu. Našetřil si na ni z drobných za rozvážení novin.
Člověk může koupit velké věci i z malých úspor. Povzbuďte své děti, aby začaly s jakýmkoliv obchodem a naucte je setrit.

Stále žije ve svém nevelkém 3 pokojovém domě v malém městě, který si koupil po svatbě před 50 lety. Říká, že tam má vše, co potřebuje. Kolem jeho domu stále není plot…
"Nekupujte si víc, než opravdu potřebujete a naučte sve deti to same".

Své auto řídí sám, nemá řidiče ani ochranku.
"Jsi tím, kým chceš být"! You are what you are....

Nikdy necestuje soukromým tryskáčem, přestože je majitelem největší světové společnosti pronajímající trysková letadla.

"Vzdy mysli na to, jak provest veci ekonomicky".

Jeho společnost Berkshire Hathaway vlastní celkem 63 společností. Píše vždy jeden dopis každému generálnímu řediteli ročně, kde je popsán cíl, kterého má dosáhnout. Nikdy nemarní čas schůzkami nebo pravidelnými telefonáty.
"Zadej spravnemu cloveku tu spravnou praci".

Dal svým ředitelům dvě pravidla:
Pravidlo č. 1: Nikdy nedopusť, aby Tví investoři přišli o peníze!
Pravidlo č. 2: Nikdy nezapomeň pravidlo č. 1.
"Nastav cíle a ponech lidem možnost se na ně soustredit".

Neschází se s davem lidí z "vyšší" společnosti. Když přijde z práce, otevře si pop corn a odpočívá.
"Nevystavuj se. Buď vždy svůj a dělej to, co máš rád."


Warren Buffet s sebou nenosí mobil, nemá počítač na svém stole.

Bill Gates, nejbohatší muž č.1, se s ním poprvé setkal před 5 léty. Vzhledem k tomu, že si nemyslel, že si mají co říci, vyhradil si na schůzku půl hodiny. Schůzka nakonec trvala 10 hodin! Bill se stal nadšeným vyznavačem jeho myšlenek.

Jeho rady mladým lidem:
"Vykašlete se na kreditní karty a neberte si bankovní úvěry. Investujte do sebe a nezapomeňte:
Peníze nestvořily člověka. Člověk vytvořil peníze!
Žij svůj život tak jednoduše, jak jen to jde.
Nedělej to, co ostatní. Vyslechni si je a udělej to, co sam povazujes za dobre.Jdi svou cestou.

Nekupuj značkové hadry. Kup si to, v čem se cítíš fajn!
Nekupuj zbytečnosti. Než to, raději rozdej peníze potřebným.
Je to Tvůj život. Nedávej jiným lidem či společnostem možnost ovládat jej."

"Nejšťastnější lidé mohou, ale nemusí nezbytně být ti nejbohatší.
Vychutnej si svůj vlastní život."

opsal pro Vas: Thyronx l.p. 18.brezna 2009
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Balda Balda | E-mail | 2. ledna 2011 v 17:32 | Reagovat

Je to zvláštní. Nikdy jsem o tom člověku neslyšel a i přesto mám naprosto stejné názory jako on.

2 ČechoAmeričan ČechoAmeričan | E-mail | 19. července 2012 v 16:28 | Reagovat

Warren Buffett, Warren Buffet, ten, co pije klasickou Coca Colu, mlsá zmrylinové pohárky od Dairy Queen (řetezec obchůdků s mléčným občerstvením, který mu patří a který slouží americké střední a nižší třídě)je pečlivě kultivovaný "folk hero", tedy hrdina lidu.

Nu, o jeho investičním umění by bylo třeba mluvit dlouho. Obecně: měl štěstí, že jeho životní dráha investora a růst amerického finančního sektoru a trhu s cennými papíry (pozor, to neznamená nezbytně americké ekonomiky obecně, natožpak třeba všeobecného blahobytu a reálných příjmů středních tříd)se v předchozích 40 letech překrývaly.

Tak, jak všeobecná inflační politika Fedu (do roku 1971, než tu lež, tedy že 35 zelených papírků zvaných dolary je stejně dobrých jako 1 unce zlata musel, díky tomu, že si zahraniční věřitelé USA a držitelé dolarů masivně tyto vyměňovali za zlato a to ve Fort Knox rychle ubývalo tak, jak finacování dobrodružství ve Vietnamu vedlo USA k masivnímu tištění dolarů) vedla k rostoucím cenám nemovistostí a jiných hmatatelných hodnot (starožitnosti atd.) tak také rostly ceny akcií.

Buffettovy výsledky ale nejsou posledních asi 15 zdaleka tak oslnivé (a Sorros je za 25 let snadno přebil), protože se hrdě vyhýbal a vyhýbá investicím do technologických firem, včetně internetových. Znovu, v podstatě jede se večeobecnou inflací, firmy orientované na domácí, americké spotřebitele, stále více využíval velikosti své firmy, BH, k výhodným kšeftům a třeba po "meltdown", tedy kolapsu amerického finančního systému v roce 2008 výhodně koupil plno akcií v superpodvodnické firmě Goldman Sachs ("upíří chobotnici = Vampire octopus Wall Streetu"), jejích historie je snadno dostupná z mnoha zdrojů a je příkladem toho nejhoršího, co WS představuje. GS nejenže - v čím zájmu? - lukrativně aranžoval mnoha set miliardové podvody Řecka kolem vydávání jejich dluhopisů, u nás zaměstnává exkomunistu Dlůouhého, coby náhončího kšeftů v postkomunistické Evropě.

V poslední době Buffett, který hraje stanovenou roli "lidového supermiliardáře" a - což nám rádoby liberál a konzerva Thyronx pochopitelně neřekne - se s Gatesem rozhodli dát ostatním superbohatým příklad a vybízejí je, aby stejně jako oni se písemně zavázali, že většinu svého bohatství dají charitě, se ale na něj provalují nepříjemné zprávy, možná také proto, že výsledky investic nejsou tak oslnivé.

Třeba jeho zřejmý nástupce, jistý SOKOL, ano, v českými přistěhovalci hojně osídlená Nebraska má české krve plno, ostatně Buffettova spolehlivá, informace o bossovi před tiskem skrývajíci sekratářka a stará pana je původem Češka, který velí některým jeho divizím, se ukázal jako standardní mafiánský podvodník ve stylu Klausovy "neviditelné ruky trhu" a byl nakonec odstraněn.

Takže Thyronxova pohádka před spaním je trošku jiná, oběma směry. On, vyjímečně dobře placená odborážská pijavice od Forda, která káže vodu a sama po léta chlemtá víno, není - navíc ani vzděláním ani rozhledem - ten pravý, který by o USA mohl vydávat objektivní výklad.

3 Lotr Thyronx Lotr Thyronx | E-mail | Web | 23. července 2012 v 18:25 | Reagovat

Ano, lide kteri nic neumi nez psat, a neumi se uzivit, za kterymi neni nic videt nez zavist, ti budou jen tlouct hubou.
Prave to vzdelani a aktivita - a zadna klika, mi umoznila uplatnit se a na programovani robotiky a prumyslove autmatizace, vymakat si ve Fordu pozici, respekt a opravdu pekne prachy za tech asi 16 let. Odejit do dobrovolneho duchodu s peknou penzi a duchodem od FEDu. nekazu vodu a vim ze v Cechach je cela rada lidi kteri maji mnohem vic nez ja a ziji na daleko vyssi noze. Maji na to a v mnoha priladech nikoho nikdy neokradli. Ovsem ti budou jiste pro tebe ideologický idiote nezajimavi. Žiji na Floridě v poslední době a mám vše co potřebuji a chci. Věnuji se amatérskímu radiu pod značkou KD8MRK což je i moje identifikace. Byl jsem za totálu odsouzen za utěk do zahraničí a únos syna který zřejmě patřil státu na 2 roky nepodmínečně. Jsem antikomunista a moje rodiče utrápili komunisté jako Dáša Cabalková dosavadní členka KSČ v Jablonci nad Nisou. Mam politický azyl v Rakousku. A ten se nerozdával na potkání. Warren Buffet, jako Gates kteří si rozumí mají mnoho společného a oba přispívají astronomickými částkami na nadané studenty, charity a pod. Český podnikatel se zatím nehodlá zviditelnit z důvodu jenak typycky české závisti, nenávisti, každý bohatší Čech je terčem kriminality, policie, státu, městských úřadů, perzekuce z doslova všech stran. Oč menší problémy má nikým nehlídaný Buffet,Gates,a miliony dalších dolarových milionářů.Jak já vidím USA je čistě můj pohled. Žiji v pohádkovém prostředí s vynikajícími sousedy, bohatě zajištěný protože USA se o mne postarala po té co jsem se pracovně o sebe staral ja sám.
Mám za 25 let práce v Kráteru neštěstí sotva 300 dolarů/měs a za tutéž dobu v USA 2000 USD/měs.+ od Forda 825/měs.
Objektivně? V USA každý najde vše od toho nejhoršího až po to nejlepší a ŽIJE PŘESNĚ TAM V USA, KDE SI ZASLOUŽÍ. Tak mi to vysvětlil jeden ČechoAmeričan z Texasu kdysi ještě v Evropě a dnes vidím že měl 100 procentní pravdu. Aneb svině k sviním.....a naopak. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama